Czy warto stosować probiotyki dopochwowe?

Zdrowa flora bakteryjna pochwy ma bezpośredni wpływ na zdrowie seksualne kobiety. Obszar ten jest jednym z najbardziej wrażliwych w organizmie i łatwo może dojść do zachwiania jego równowagi. Zaburzenie równowagi flory bakteryjnej pochwy może prowadzić do różnych infekcji w tym obszarze, a także do problemów, które mogą się z tym wiązać. U niektórych kobiet zaburzenia równowagi występują częściej niż u innych i z tego powodu ważne jest dbanie o tę równowagę. Najlepszym sposobem na utrzymanie tej równowagi są probiotyki dopochwowe.

Co to są probiotyki dopochwowe?

Probiotyk to lek zawierający pożyteczne mikroorganizmy, które zapobiegają pojawianiu się we florze bakteryjnej wszelkiego rodzaju patogenów. Dzięki działaniu tych mikroorganizmów flora bakteryjna jest utrzymywana w równowadze, a my unikamy pojawienia się wszystkich wyżej wymienionych problemów. Na szczęście zakup tych probiotyków nie jest skomplikowany. Jeśli chcesz, możesz to zrobić online w zaufanych sklepach, gdzie znajdziesz ich dużą liczbę i będziesz mógł łatwo uregulować swoją florę.

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 69 PLN 39 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska / internista | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty

Jak należy przyjmować probiotyk dopochwowy?

Aby ułatwić ich przyjmowanie, probiotyki dopochwowe są dostępne w kapsułkach i saszetkach. Efekt jest taki sam, ale pojemnik, w którym się znajdują, zmienia się zasadniczo w zależności od producenta. Co ważne, mogą być one podawane zarówno dopochwowo, jak i doustnie. Probiotyki dopochwowe należy przyjmować co drugi dzień, o ile nie występuje miesiączka. Z drugiej strony nie ma problemu z przyjmowaniem tych probiotyków w razie potrzeby. Jeśli zauważysz, że źle się czujesz, wizyta u ginekologa prawdopodobnie wyjaśni, że powinnaś przyjmować te produkty i jak długo.

Zasadniczo probiotyki te należy przyjmować, gdy flora bakteryjna pochwy jest zaburzona. Można je także stosować w celu zapobiegania nawrotom choroby, gdy problem już wystąpił i gdy pacjent powraca do zdrowia. Wreszcie, należy pamiętać o skutkach, jakie wywołują te produkty. Oznacza to, że należy upewnić się, że nie jest się uczulonym na żaden ze składników. Wynika to z faktu, że jest to produkt bardzo delikatny i w przypadku uczulenia na niego mogą wystąpić problemy z jego stosowaniem. Ponadto nie należy przekraczać wskazanej dawki. Jak zawsze, w razie jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, który udzieli informacji pozwalających zachować spokój.

Jeśli uważasz że twój problem jest poważniejszy, konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.

 

Zobacz także:Apteczka0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do strony
0