Dni płodne - kalendarzyk

EllaOne w dni płodne

EllaOne to tak zwana tabletka “po”. Jest to metoda antykoncepcyjna stosowana doraźnie w sytuacjach awaryjnych, np. po odbyciu stosunku “bez zabezpieczenia” lub gdy metoda antykoncepcji zawiodła. Tabletka EllaOne działa nawet do pięciu dni po odbyciu stosunku. Największą skuteczność jednak ma do 24 godzin po nim. Jak wygląda działanie tabletki EllaOne w dni płodne? A jak w pozostałe w dni cyklu?

EllaOne w dni płodne – jak działa?

W skład tabletki EllaOne wchodzi octan uliprystalu, który powoduje hamowanie lub opóźnianie owulacji – czyli po prostu zapobiega normalnemu jajeczkowaniu i zagnieżdżeniu się zarodka w macicy. W sytuacji, gdy komórka jajowa połączy się z plemnikiem, tabletka EllaOne wywołuje miesiączkę. Skuteczność działania EllaOne maleje wraz z upływem czasu od odbytego stosunku.

Skuteczność EllaOne w dni płodne

Podawana skuteczność tabletki EllaOne dotyczy oczywiście dni płodnych, ponieważ w dni niepłodne nie ma możliwości zajścia w ciążę. Skuteczność EllaOne wynosi 97,9%. Ta metoda antykoncepcji zmienia działanie hormonów podczas cyklu, dlatego po jej przyjęciu mogą występować dotychczas niepojawiające się objawy. Zatem przyjęcie tabletki EllaOne w dni płodne ma bardzo wysoką skuteczność. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy kobieta nie zna tak dokładnie swojego cyklu i nie jest w stanie obliczyć dni płodnych.

Tutaj możesz wykupić konsultację z lekarzem, podczas której otrzymasz receptę na EllaOne.

Dni płodne – jak obliczyć?

Aby kontrolować swój cykl i samodzielnie obliczać dni płodne i niepłodne, należy znać fazy cyklu miesiączkowego. Oto one:

  • niepłodność względna – za tę fazę przyjmowane są dni przed owulacją, czyli czas od rozpoczęcia się miesiączki. W tym czasie z reguły nie powinno dojść do zapłodnienia.
  • faza płodna – przyjmuje się, że ta faza rozpoczyna się 3 dni przed owulacją i trwa do 2 dni po jej zakończeniu. W tym czasie następuje największa szansa na zapłodnienie. Jeśli kobieta jednak ma długie cykle miesiączkowe, faza ta może być dłuższa.
  • niepłodność bezwzględna – to czas, gdy obumarła komórka jajowa uniemożliwia zapłodnienie.
  • użyj naszego kalkulatora dni płodnych

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 69 PLN 39 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska / internista | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty

Dni płodne – metody obliczania

Istnieje kilka metod obliczania dni płodnych, które pomogą poznać swój cykl menstruacyjny i będą pomocne w awaryjnych sytuacjach, takich jak dylemat, czy tabletkę EllaOne przyjęto w dni płodne. Do tych metod należą:

  • metoda termiczna – opiera się ona na codziennym mierzeniu temperatury ciała. Powinno odbywać się ono o tej samej porze. Wyniki pomiarów powinny być zapisywane i porównywane między sobą. Temperatura w dni płodne powinna być wyższa o ok. 0,2ºC niż w dniach pozostałych.
  • metoda Billingsów – polega na obserwowaniu śluzu w poszczególnych fazach cyklu menstruacyjnego. Kiedy pojawia się go najwięcej, jest przezroczysty i ciągnący, możemy wtedy mówić o dniach płodnych.
  • metoda objawowo-termiczna – łączy ona metodę Billingsów i metodę termiczną. Wykorzystuje ona pomiary temperatur i obserwowanie śluzu. Bierze się w niej także pod uwagę inne objawy towarzyszące.

EllaOne w dni płodne – skuteczność obliczeń

Należy pamiętać, że obliczanie dni płodnych to kwestia bardzo indywidualna. Prowadzenie takich obserwacji wymaga dużej systematyczności i dokładności, a i tak mogą być one zaburzone takimi czynnikami, jak choroba czy stres. Przyjęcie tabletki EllaOne w dni płodne ma wysoką skuteczność i warto znać dobrze swój cykl zwłaszcza w takich sytuacjach awaryjnych.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Tabletka EllaOne powinna być stosowana po konsultacji z lekarzem oraz po zapoznaniu się z jej ewentualnymi działaniami niepożądanymi i przeciwwskazaniami do stosowania. Za pośrednictwem naszego portalu możesz odbyć konsultację lekarską online, podczas której możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa EllaOne, a także otrzymać e-receptę na EllaOne na swój telefon.

Zobacz też:Apteczka0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do strony
0