kobieta - escapelle czy ellaone

Escapelle czy ellaOne – która tabletka jest lepsza? Porównanie

Zdarza się, że stosowana w trakcie zbliżenia metoda antykoncepcyjna zawodzi. Aby zapobiec nieplanowanej ciąży i nie dopuścić do zapłodnienia, wiele kobiet decyduje się na zażycie tabletki po, dostępnej w Polsce na receptę. W aptekach można znaleźć obecnie dwa preparaty, które hamują owulację i wywołują utrudniające zapłodnienie zmiany w endometrium. To Escapelle i ellaOne. Który środek warto zażyć? Jakie są różnice między nimi? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Escapelle czy ellaOne – która lepsza? Skład preparatów

Mimo że oba preparaty wykazują zbliżone działanie, zasadniczo różnią się od siebie w zakresie substancji czynnych. Głównym składnikiem, a zarazem substancją czynną w preparacie Escapelle jest lewonorgestrel, syntetyczny hormon, który działa hamująco na uwalnianie komórki jajowej, opóźniając owulację, a jednocześnie wywołuje zmiany w śluzie szyjkowym, co powoduje trudności w przemieszczaniu się plemników w drogach rodnych kobiety.

Preparat ellaOne z kolei zawiera octan uliprystalu, który wstrzymuje wyrzut hormonu luteinizującego, hamując tym samym jajeczkowanie. Biorąc pod uwagę skład oraz mechanizm działania obu środków, warto sięgnąć po Escapelle czy ellaOne? Która tabletka jest lepsza? Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Skuteczność obu środków jest zbliżona i zależy od szybkości zażycia tabletki po stosunku. Można powiedzieć, że im więcej czasu upłynęło od zbliżenia, tym większe ryzyko ciąży. Lepiej więc nie zwlekać z przyjęciem preparatu.

Tutaj wykupisz konsultację z e-receptą na Escapelle.

Czas przyjęcia. Escapelle czy ellaOne

Poza składem, tabletki różnią się także okresem, w którym powinny zostać przyjęte. Escapelle wykazuje największą skuteczność w ciągu 12 godzin od niezabezpieczonego stosunku. Jeśli środek zostanie zażyty przed upływem 72 godzin od zbliżenia, jego skuteczność wynosi około 84%. Po tym czasie drastycznie spada. Na przyjęcie preparatu ellaOne mamy z kolei aż 5 dni (120 godzin). Jeśli więc zwlekałaś z przyjęciem tabletki powyżej 3 dni, wciąż możesz zapobiec nieplanowanej ciąży, stosując ellaOne. Wynika to z odmiennego mechanizmu działania preparatów oraz ich składu. Zarówno Escapelle, jak i ellaOne wchłaniają się z przewodu pokarmowego błyskawicznie i niemal w całości.

Tutaj wykupisz konsultację z e-receptą na EllaOne.

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 69 PLN 39 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska / internista | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty

Escapelle czy ellaOne – która lepsza? Skutki uboczne

Mimo że oba leki są bezpieczne dla zdrowia, mogą wywoływać uciążliwe skutki uboczne. W obu przypadkach do najczęstszych objawów niepożądanych po przyjęciu preparatu należą nudności i wymioty, ból w podbrzuszu oraz osłabienie. Mogą pojawić się także bóle i zawroty głowy i wahania nastroju. Zarówno po zażyciu Escapelle, jak i ellaOne istnieje możliwość wystąpienia plamień śródcyklicznych. Obie tabletki można przyjmować w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego, niezależnie od pory dnia, przed lub po posiłku. W każdym z preparatów rolę substancji pomocniczej pełni laktoza, co może stanowić problem w przypadku jej nietolerancji.

Escapelle czy ellaOne – która jest lepsza? Podsumowanie

Jak widać, oba preparaty wiele łączy, a wskazanie lepszego z nich nie jest możliwe. Warto pamiętać, że jeśli doszło już do zapłodnienia i implantacji zarodka, zarówno Escapelle, jak i ellaOne nie będą skuteczne. Są to bowiem środki o działaniu antykoncepcyjnym, a nie wczesnoporonnym. Aby jak najszybciej przyjąć tabletkę po, trzeba zapewnić sobie dostęp do lekarza, w celu uzyskania recepty na antykoncepcję awaryjną. Związanego z długim oczekiwaniem na wizytę stresu można uniknąć, odwiedzając wirtualną przychodnię i decydując się na konsultację z lekarzem online. W przypadku braku przeciwwskazań, recepta online będzie dostępna błyskawicznie. Można ją zrealizować w każdej aptece.Apteczka0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do strony
0