Implant antykoncepcyjny

Implant antykoncepcyjny: co warto wiedzieć?

Skuteczna antykoncepcja to zagadnienie niezwykle ważne dla wielu par. Jak chronić się przed ciążą? Jednym z tych sposobów, dzięki którym można cieszyć się bezpiecznym seksem, jest implant antykoncepcyjny. Co warto wiedzieć na temat tej metody zapobiegania ciąży?

Implant antykoncepcyjny to skuteczna, bezpieczna, ale i dość droga metoda zapobiegania ciąży. Jest to jedna ze skuteczniejszych hormonalnych metod antykoncepcji, której bezpieczeństwo wynika m. in. z braku zawartości estrogenu. Dzięki temu implant zyskuje przewagę nad tradycyjną pigułką antykoncepcyjną. W przypadku implantu jedynym hormonem jest gestagen, czyli żeński hormon płciowy. Jest on uwalniany po założeniu implantu, przy czym ilość uwalnianej substancji czynnej jest największa w pierwszych tygodniach stosowania tej metody zapobiegania ciąży. Dzięki uwolnieniu do kobiecego organizmu gestagenów skutecznie hamowana jest owulacja, co pomaga chronić się przed ciążą. Skuteczność tej metody antykoncepcji zwiększa fakt, iż hormon ten przyczynia się do zwiększenia gęstości śluzu szyjki macicy. Efekt? Plemniki mają większe problemy z przedostaniem się do jamy macicy i bańki jajowodu.

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 69 PLN 39 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska / internista | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty

Implant antykoncepcyjny może działać przez trzy lata i na taki okres jest on zazwyczaj zakładany. Jest to metoda wygodna, jednak kobiety decydujące się na taką metodę zapobiegania ciąży muszą pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jest to antykoncepcja hormonalna, niezbędne stają się tu zatem odpowiednie badania lekarskie. Nie każda kobieta może stosować ten środek antykoncepcyjny, a do przeciwwskazań zalicza się tu m. in. choroby wątroby oraz różnego rodzaju choroby żył. Implant taki może skutecznie chronić przed ciążą, należy jednak pamiętać, iż nie daje on kobiecie żadnego zabezpieczenia przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

 

Zobacz także:Apteczka0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do strony
0