Jak naturalnie zmniejszyć ból miesiączkowy?
Regularnie nawiedzający ból miesiączkowy jest problemem, z którym styka się znaczna część kobiet. Nie mając na niego bezpośredniego wpływu, warto poznać kilka naturalnych sposobów, które pozwolą nie sięgać po leki przeciwbólowe, a uciszą nieznośny objaw “tych dni”.
Jak sobie pomóc?
Od dziś rumianek powinien zająć godne miejsce na półce obok herbaty. Dzięki zawartych w nim flawonoidom i terpenoidom, zioło to stosowane regularnie działa rozkurczowo. Najlepiej pić go w formie naparu. Podobne do niego działanie ma kozłek lekarski oraz krwawnik.
Zewnętrznie, bezpośrednio na brzuch podczas miesiączki można zastosować olej sezamowy. Podgrzany w kąpieli wodnej i wmasowany kolistymi ruchami w podbrzusze, łagodzi bóle menstruacyjne.
Na ból miesiączkowy równie dobrze działa ciepła woda. W związku z tym, ciepły prysznic oraz okłady lub termofor położony na brzuch, działają rozkurczowo. Należy jednak pamiętać, aby stosować ciepłą, a nie gorącą wodę, a także nie przedłużać okładów, gdyż powoduje to rozrzedzenie krwi, a co za tym idzie, wzmożenie krwawienia.
E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut
W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon. Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska / internista | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty
W każdym momencie cyklu, należy pamiętać o odpowiedniej diecie, która powinna być bogata szczególnie w witaminy C, K, a także witaminy z grupy B. Nie wolno również zapomnieć o uzupełnianiu żelaza, które jest tracone w czasie krwawienia.
Kiedy bolesna miesiączka wyprowadza z równowagi, warto pozwolić sobie na odrobinę przyjemności. Ulubiona muzyka, film, czekolada wprawią w dobry nastrój, a co za tym idzie złagodzą uczucie bólu.
Jeśli zastosowane naturalne metody nie przyniosą oczekiwanych skutków, mamy możliwość zastosować leki przeciwbólowe. Przychodnia online może pomóc szczególnych przypadkach, gdy ból przez długi czas jest zbyt silny, konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.
Zobacz także: