Jak naturalnie zmniejszyć ból miesiączkowy?

Regularnie nawiedzający ból miesiączkowy jest problemem, z którym styka się znaczna część kobiet. Nie mając na niego bezpośredniego wpływu, warto poznać kilka naturalnych sposobów, które pozwolą nie sięgać po leki przeciwbólowe, a uciszą nieznośny objaw “tych dni”.

Jak sobie pomóc?

Od dziś rumianek powinien zająć godne miejsce na półce obok herbaty. Dzięki zawartych w nim flawonoidom i terpenoidom, zioło to stosowane regularnie działa rozkurczowo. Najlepiej pić go w formie naparu. Podobne do niego działanie ma kozłek lekarski oraz krwawnik.
Zewnętrznie, bezpośrednio na brzuch podczas miesiączki można zastosować olej sezamowy. Podgrzany w kąpieli wodnej i wmasowany kolistymi ruchami w podbrzusze, łagodzi bóle menstruacyjne.

Na ból miesiączkowy równie dobrze działa ciepła woda. W związku z tym, ciepły prysznic oraz okłady lub termofor położony na brzuch, działają rozkurczowo. Należy jednak pamiętać, aby stosować ciepłą, a nie gorącą wodę, a także nie przedłużać okładów, gdyż powoduje to rozrzedzenie krwi, a co za tym idzie, wzmożenie krwawienia.

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 48 PLN 39 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty

W każdym momencie cyklu, należy pamiętać o odpowiedniej diecie, która powinna być bogata szczególnie w witaminy C, K, a także witaminy z grupy B. Nie wolno również zapomnieć o uzupełnianiu żelaza, które jest tracone w czasie krwawienia.
Kiedy bolesna miesiączka wyprowadza z równowagi, warto pozwolić sobie na odrobinę przyjemności. Ulubiona muzyka, film, czekolada wprawią w dobry nastrój, a co za tym idzie złagodzą uczucie bólu.

Jeśli zastosowane naturalne metody nie przyniosą oczekiwanych skutków, mamy możliwość zastosować leki przeciwbólowe. W szczególnych przypadkach, gdy ból przez długi czas jest zbyt silny, konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.

 

Zobacz także: