Koronawirus - przedłużenie recepty

Przedłużenie recepty w czasie epidemii koronawirusa

Już około 2 miesiące żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości. Koronawirus i zagrożenie z nim związane wywrócił nasze życie do góry nogami. Epidemia spowodowała także, iż musimy wprowadzać do naszej codzienności wiele środków ostrożności. Jednym z nich jest ograniczanie kontaktów z innymi ludźmi i minimalizowanie wychodzenia z domu. Jednak co zrobić w przypadku, gdy konieczne jest przedłużenie recepty? Wizyty w ośrodkach zdrowia nie są obecnie zalecane z uwagi na duże zagrożenie zakażeniem lub bycie potencjalnym nosicielem wirusa. Całą tę sytuację usprawnia e-recepta. Koronawirus może być obecny wśród nas jeszcze miesiącami, a z przedłużaniem recepty nie można zwlekać, zwłaszcza w trakcie terapii chorób przewlekłych. Jak zatem otrzymać przedłużenie recepty bez wychodzenia z domu?

Porada lekarska online w dobie koronawirusa

Wszyscy już dobrze wiemy, że zagrożenie koronawirusem SARS-CoV-2 jest największe dla osób starszych i chorych przewlekle. Są to osoby, dla których przedłużenie recepty w tradycyjny sposób może być najtrudniejsze i najbardziej niebezpieczne. Również osoby, które przebywają na przymusowej kwarantannie, a potrzebują leków dostępnych na receptę, są w kłopotliwej sytuacji. Obecnie tak naprawdę każdy z nas powinien ograniczać wychodzenie z domu. Naprzeciw wychodzi tutaj usługa e-recepty, która jest dostępna w naszym kraju od początku roku.

Przedłużenie recepty w formie e-recepty jest możliwe nie tylko w gabinetach, ale także podczas konsultacji lekarskich online. To proste i szybkie rozwiązanie, które jest niezwykle pomocne właśnie teraz – w czasie epidemii. To także bardzo dobra alternatywa dla osób chorych przewlekle także wtedy, gdy nie będzie już istniało zagrożenie zakażenia koronawirusem.

Porada lekarska online – jak to wygląda?

To po prostu nic innego, jak porada lekarska udzielona drogą elektroniczną. Jest to w stu procentach bezpieczne rozwiązanie, zwłaszcza w czasie epidemii. Aby odbyć taką konsultację lekarską, należy wypełnić formularz, w którym opisuje się swój problem zdrowotny. Następnie lekarz zapoznaje się z formularzem i ewentualnie przeprowadza dodatkowy wywiad zdrowotny. Po przeprowadzeniu takiej konsultacji, pacjent otrzymuje poradę i zalecenia oraz e-receptę na telefon w przeciągu dwóch godzin. Realizacja e-recepty jest możliwa w każdej aptece.

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 48 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

To zatem doskonałe rozwiązanie w obecnej sytuacji – bez konieczności wychodzenia z domu, czekania w kolejkach, bez kontaktu z wieloma osobami, które mogą być potencjalnymi nosicielami wirusa. Zaledwie dzięki kilku kliknięciom możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie, a po kilku godzinach w Twoim telefonie pojawi się przedłużona recepta. Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób przewlekle chorych, a są to przecież osoby, które najczęściej potrzebują recepty na codziennie przyjmowane leki.

Tutaj możesz wykupić konsultację: przedłużenie recepty na przewlekłą terapię.

E-recepta a koronawirus – czyli jak ją zrealizować?

W przypadku osób starszych i chorych przewlekle każde niepotrzebne wyjście z domu jest potencjalnym zagrożeniem. Dlatego warto, aby realizacją recepty zajęła się inna bliska osoba. Wystarczy, że przekaże się jej otrzymany kod e-recepty. Ta procedura nigdy nie była sprawniejsza i, jak widać teraz, jest to wielkie ułatwienie dla osób, które regularnie muszą udawać się na wizyty lekarskie po przedłużenie recepty.

Przedłużenie recepty a koronawirus – co możemy dla Ciebie zrobić?

Na naszym portalu możesz skorzystać z porady lekarskiej online oraz otrzymać przedłużenie recepty i e-receptę na swój telefon. Wiemy, że epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 zdecydowanie utrudniła życie wszystkim, zwłaszcza przewlekle chorym, dlatego wychodzimy z naszą usługą naprzeciw, aby minimalizować zagrożenie zakażeniem oraz niepotrzebny stres.

Zobacz także: