Tabletki na alergie

Tabletki na alergie – na i bez recepty

Z alergią i jej objawami zmaga się codziennie tysiące osób. Jest to choroba o immunologicznym podłożu polegająca na odpowiedzi naszego organizmu na kontakt z czynnikiem uczulającym, alergenem. Reakcja alergiczna może zostać wywołana przez jedzenie, roztocza, pyłki roślin czy nawet słońce, a jej objawy mogą polegać na swędzeniu i łzawieniu, cieknącym nosie czy też wysypce skórnej. Na rynku dostępnych jest wiele lekarstw na alergię bez recepty oraz na receptę. Mogą to być krople, aerozole, tabletki, musujące wapno, maści oraz syropy, które wspomagają organizm w przeciwdziałaniu skutkom wywołanych alergią.

Co na alergie bez recepty?

Alergia jest coraz większym problemem. Oznacza to, że część z nas będzie musiała zmagać się z szeregiem dolegliwości, z którymi się wiąże. Do najczęściej spotykanych należą łzawienie oczu, katar, obrzęk dróg oddechowych czy przewlekła pokrzywka. Warto dowiedzieć się, jak sobie radzić z objawami alergii. Na rynku dostępne są leki na alergię bez recepty, których zadaniem jest hamowanie działania substancji odpowiedzialnych za rozwój alergii. Do najbardziej popularnych należą krople do oczu na alergie, tabletki, syropy. Również niektóre zioła pomagają w zwalczaniu alergii.

Leki na alergie bez recepty – czy to dobry wybór?

Wśród preparatów na alergię można dostać tabletki na alergię bez recepty, które łagodzą działanie substancji drażniących błonę śluzową i spojówki ograniczając objawy uczulenia oraz osłabiając działania alergenów na układ pokarmowy i oddechowy. Pamiętaj jednak, że mogą one wywoływać skutki uboczne. Leki alergiczne bez recepty to dobry wybór dla osób, które nie chorują przewlekle na alergię, a ich reakcja uczuleniowa jest jednorazowa. Jeżeli jednak na przykład wiesz, że co wiosnę masz katar sienny, to lepszym rozwiązaniem będzie lek na receptę. Leki antyalergiczne bez recepty sprzedawane są w niewielkich opakowaniach. Zazwyczaj w jednym mieści się około 7-10 tabletek. W sytuacji, gdy jesteś uczulony np. na pyłki drzew i trwa, to jedno opakowanie zużyjesz w tydzień. Okresy pylenia trwają natomiast znacznie dłużej, przykładowo trawy pylą w okresie od maja do września, czyli aż przez 5 miesięcy. Aby skutecznie walczyć z objawami alergii, w tym czasie, musiałbyś zużyć bardzo dużą ilość opakować. W przypadku przepisania leku na alergię na receptę, ilość dawek w jednym opakowaniu to około 30, aż co najmniej 3 razy więcej niż w lekach bez recepty. Preparaty na alergię na receptę w tej sytuacji będą dużo tańsze niż te bez. Dodatkowo część leków na alergię jest refundowanych, a więc ich koszt nie obciąży znacznie Twojego budżetu. Podczas konsultacji, lekarz może dobrać odpowiednią dawkę leku do Twoich potrzeb, zapewniając, przy tym większą skuteczność w walce z objawami alergii. Tabletki na receptę są też zazwyczaj bardziej skuteczne niż te bez.

Tutaj wykupisz konsultację online z receptą na leki na alergie.

Skuteczne leki na alergię

Skuteczna walka z objawami alergii wymaga zastosowania odpowiednich środków. W momencie, w którym decydujemy się na sięgnięcie po lek na alergię, najbezpieczniej skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi wywiad i dobierze odpowiedni lek oraz dawkowanie do Twoich potrzeb, oraz objawów Ci towarzyszących. Ogromny wybór leków ich postaci (tabelki, maści, aerozole) oraz zawarte w nich różne substancje czynne mogą wprowadzać w dezorientację.

Tutaj wykupisz konsultację online z lekarzem.

Ogromny wybór leków ich postaci (tabelki, maści, aerozole) oraz zawarte w nich różne substancje czynne mogą wprowadzać w dezorientację. Rodzaj leku powinien zostać dobranych do Twoich preferencji, wieku, towarzyszących objawów oraz do leków, jakie przyjmujesz. Pamiętaj, że niektóre preparaty mogą powodować skutki uboczne np. uczucie senności.

Część z Pacjentów pyta się, czy lek Clatra, czy też maść Protopic dostępne są bez recepty. Oba te preparaty cieszą się dużą skutecznością w leczeniu objawów alergii i dostępne są wyłącznie na receptę.

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 69 PLN 39 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska / internista | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty

Leki na alergię – konieczność wizyty w gabinecie lekarskim?

Nie musisz czekać w kolejkach, rejestrować się w przychodzi, aby uzyskać receptę. Zamiast wizyty w tradycyjnym gabinecie warto zdecydować się na konsultację ze specjalistą w trybie online. Wystarczy ją wykupić w wirtualnej przychodni. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu i energii.Apteczka0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do strony
0