Zalety stosowania kubeczka menstruacyjnego

Kubeczek menstruacyjnych to dość stary wynalazek, który wielu kobietom ułatwia codzienne czynności wykonywane podczas okresu. Działa na podobnej zasadzie, co tampony, ale jest wielorazowy i może być wykorzystywany przez wiele lat. Jeśli odpowiednio się o niego zadba i regularnie będzie się go wymieniać, będzie doskonałym i nieszkodliwym rozwiązaniem dla wielu aktywnych kobiet.

Kubeczek menstruacyjny pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy

Kubeczek menstruacyjny to spory jednorazowy wydatek, ale jeśli już się go zakupi, pozwala zaoszczędzić większe kwoty na jednorazowe środki higieniczne. Nie jest jednak w tym temacie całkiem bezproblemowy. Na początku korzystania z niego wielu lekarzy radzi dodatkowo wspomagać się podpaskami, w razie gdyby kubeczek został założony nieprawidłowo albo był źle dopasowany do budowy ciała. To nic złego, każdy musi na początku poznać swoje możliwości i potrzeby, trzeba się jednak przygotować na to, że będzie to długi proces. Nauka korzystania z kubeczka może zająć wiele cykli menstruacyjnych.

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 69 PLN 39 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska / internista | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty

Wykonany z odpowiedniego materiału nie uczula

Kubeczki menstruacyjne powinny być wykonany z sylikonu medycznego. Wtedy nie uczula i zapobiega infekcjom. Trzeba jednak pamiętać, że na rynku jest wiele modeli wykonanych z innych materiałów. To szczególnie te tańsze kubeczki, które można kupić na przykład na AliExpress za kilka złotych. Takich produktów nie powinno stosować się w czasie okresu, kiedy ciało jest osłabione i ryzyko złapania infekcji jest znacznie większe. Kubeczki pochodzące z nieznanych stron, bez wyraźnie opisanego składu nie powinny być rozpatrywane w kategorii środków ochronnych w czasie miesiączki i nie powinny mieć kontaktu z pochwą.

Zastępuje w pełni inne środki higieniczne

Jednorazowe środki higieny osobistej mają dwie podstawowe wady: są jednorazowe i cały czas trzeba zaopatrywać się w nowe. To niezbyt ekologiczne rozwiązanie i znaczna część osób go nie pochwala. W tym wypadku powinna jednak wygrywać wygoda i jeśli ktoś preferuje tampony albo podpaski, to powinien przy nich zostać. Nie zmienia to jednak faktu, że korzystanie z kubeczka menstruacyjnego jest w stanie całkowicie zastąpić inne formy ochrony. Trzeba jednak pamiętać, że je również powinno się regularnie wymieniać. Przed ponownym użyciem kubeczek powinien zostać wyparzony i dokładnie umyty.

 

Zobacz także:Apteczka0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do strony
0