Kalkulator dni płodnych

Elektroniczny kalendarzyk dni płodnych.

Kalkulator owulacji
Kiedy zaczęła się Twoja ostatnia miesiączka?
Np. 18/01/2020
Jak długo trwa twój cykl?
Cykle zazwyczaj różnią się od 23 do 35 dni
Oszacuj swój dzień owulacji
prawdopodobieństwo owulacji dzisiaj
Ze względu na długość cyklu nie możemy niestety oszacować prawdopodobieństwa owulacji. Zalecamy korzystanie z cyfrowego testu owulacji w celu dokładnego wykrycia najbardziej płodnych dni.
  *
Początek Twojej ostatniej miesiączki
  20%
Prawdopodobieństwo owulacji w tym dniu
Zmień moje informacje
We współpracy z Clearblue®.
Wyniki są oparte na podanych przez Ciebie informacjach i danych z poniższej publikacji: Sarah Johnson, Lorrae Marriott & Michael Zinaman (2018): “Can apps and calendar methods predict ovulation with accuracy?”, Aktualne badania medyczne i opinie, DOI:10.1080/03007995.2018.1475348

Przedstawiamy nasz elektroniczny kalendarz dni płodnych czyli kalkulator który policzy na podstawie twoich danych kiedy masz największe szanse na owulację czyli zajście w ciąże. Nasz kalkulator dni płodnych opiera swoje obliczenia o renomowane badania medyczne. Nasze kalendarzyk dni płodnych jest w pełni darmowy! Co czyni najdokładniejszym narzędziem do obliczania długości dni w których masz największe szanse na zajście w ciążę.

 

Kalendarz płodności to narzędzie, które można wykorzystać do śledzenia cyklu miesiączkowego kobiety i przewidywania, kiedy najprawdopodobniej wystąpi u niej owulacja. Istnieje wiele różnych sposobów na stworzenie kalendarzyka płodności, ale najważniejsze jest śledzenie dat miesiączki i długości cyklu. Mając te informacje, można skorzystać z różnych metod, aby przewidzieć, kiedy prawdopodobnie wystąpi owulacja. Niektóre kobiety wolą używać zwykłego kalendarzyka papierowego, inne korzystają z bardziej zaawansowanych programów komputerowych. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz, kalendarz płodności może być pomocny w zwiększeniu szans na zajście w ciążę.

Jak używać kalkulatora dni płodnych?

Owulacja – co to jest?

Owulacja, zwana też jajeczkowaniem, to moment, w którym zostaje uwolniona komórka jajowa z pękającego pęcherzyka Graafa, która następnie trafia do jajowodu. Jest to najbardziej pożądana chwila w przypadku, gdy starasz się zajść w ciąże. Dzieje się tak ponieważ dopiero po wystąpieniu owulacji jest możliwe zapłodnienie. Owulacja zazwyczaj ma miejsce w każdym cyklu miesiączkowym i występuje 12-16 dni przed miesiączką.

Jak obliczyć dni płodne?

Aby obliczyć dni płodne, należy zacząć od dnia ostatniej miesiączki i przejść przez następujące etapy:

  1. Pierwszy etap to liczenie od dnia ostatniej miesiączki do pierwszego dnia kolejnej miesiączki. Jest to okres pomiędzy cyklami, który trwa około 28 dni.
  2. Drugi etap to liczenie od pierwszego dnia kolejnej miesiączki do dnia, w którym następuje owulacja. Jest to czas trwania cyklu, który wynosi około 14 dni.
  3. Trzeci etap to liczenie od dnia owulacji do końca cyklu. 

Lub użyj naszego kalkulatora, który wyliczy to za ciebie 🙂

Dni płodne i dni niepłodne – czym się charakteryzują?

Dni płodne kobiety to dni w jej cyklu miesiączkowym, w których prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest największe. Dni niepłodne to dni, w których prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest najmniejsze. Charakterystyka tych dni zależy od indywidualnego cyklu miesiączkowego kobiety.

Kiedy są dni płodne?

Dni zapłodnienia to dni w cyklu miesiączkowym kobiety, w których istnieje największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w przypadku odbycia stosunku bez zabezpieczenia. Długość cyklu miesiączkowego kobiety może być różna, ale zazwyczaj wynosi ona od 21 do 35 dni. Owulacja występuje zazwyczaj mniej więcej w połowie cyklu, czyli 14 dni przed rozpoczęciem kolejnej miesiączki. Istnieje jednak pewna zmienność co do czasu wystąpienia owulacji – może ona wystąpić już w 10. lub nawet 20. dniu cyklu. W rezultacie okno płodne – czas, w którym istnieje największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę – może zaczynać się już w 7. dniu, a kończyć dopiero w 21. dniu cyklu. Wiele par decyduje się na seks bez zabezpieczenia w tym czasie, aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie ma gwarancji, że ciąża wystąpi, nawet jeśli stosunek ma miejsce podczas okna płodnego.

Jakie objawy towarzyszą dniom płodnym?

Istnieje kilka objawów, które mogą towarzyszyć dniom płodnym, choć nie wszystkie kobiety ich doświadczają. Mogą to być: zwiększenie ilości śluzu szyjkowego, zmiana położenia szyjki macicy, lekkie plamienie lub krwawienie. Niektóre kobiety zgłaszają również, że w okresie owulacji odczuwają lekki ból w podbrzuszu. Niektóre z nich to wahania nastroju, tkliwe piersi, zwiększone upławy i zwiększony popęd seksualny.

Czym jest cykl menstruacyjny?

Cykl menstruacyjny to regularna, naturalna zmiana zachodząca w układzie rozrodczym kobiety (zwłaszcza w macicy i jajnikach), która umożliwia zajście w ciążę. Jego częścią jest owulacja, która polega na uwolnieniu jajeczka z jajnika. Cykl ten jest niezbędny do produkcji komórek jajowych i przygotowania macicy do ciąży. Cykl menstruacyjny to naturalny proces zrzucania wyściółki macicy. Cykl menstruacyjny to 28-dniowy cykl, który każdego miesiąca przygotowuje organizm kobiety do ciąży. Średni czas od jednego okresu do następnego to 28 dni, ale niektóre kobiety mogą mieć krótsze cykle, a niektóre kobiety mogą mieć dłuższe cykle. Cykl menstruacyjny rozpoczyna się pierwszego dnia miesiączką, nazywaną również miesiączką. Miesiączka ma miejsce, gdy przez pochwę uwalniana jest krew i tkanka z wnętrza macicy. Zwykle trwa to około trzech do pięciu dni, ale u niektórych osób może być krótsze lub dłuższe.

Skurcze menstruacyjne są spowodowane skurczami macicy, które pomagają wypchnąć starą tkankę i skrzepy krwi podczas menstruacji. Te skurcze mogą powodować ból w podbrzuszu.

Czy kalkulator dni płodnych jest dokładny?

Nie ma jednej, ostatecznej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy ludzie przysięgają na dokładność kalkulatorów płodności, podczas gdy inni uważają je za mniej wiarygodne. Wiele czynników zależy od danej kobiety. Nasz kalkulator podaje najbardziej prawdopodobne dane. Ostatecznie to każdy sam decyduje o tym, czy uważa, że kalkulator jest dokładny, czy nie. 

box left 3

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo ważna jest e-recepta?

Z zasady E-Recepta ważna jest przez 30 dni od daty wystawienia, po tym terminie jej realizacja jest już niemożliwa.


E-Recepta na niektóre leki ma z góry określony termin ważności. Tak jest między innymi w przypadku antybiotyków - w tym wypadku E-Recepta ważna jest tylko 7 dni. Po ich upływie wykupienie E-Recepty na antybiotyk staje się niemożliwe.


Jeśli dany lek wypisany jest w większej ilości, a kupujecie go “ratami”, to musicie dokonywać zakupu w tej samej aptece. Pamiętajcie - czas na wykupienie E-Recepty rozpoczyna się wraz z dniem jej wystawienia.

Czym jest antykoncepcja awaryjna

Antykoncepcja awaryjna to jedna z metod zapobiegania nieplanowanej ciąży. Jest to metoda stosowana w wyjątkowych przypadkach.

Ile kosztuje antykoncepcja awaryjna

Antykoncepcja awaryjna to koszt konsultacji plus koszt leku. Suma obu tych kosztów to około 100-200zł w zależności od leku, który przepisze lekarz i ceny leku w aptece.

Apteczka0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do strony
0