tabletka dzień po

Tabletka dzień po – wszystko, co musisz wiedzieć

Poza dostępną w Polsce na receptę antykoncepcją hormonalną oraz popularnymi metodami mechanicznego zapobiegania ciąży, osoby które jej nie planują mają do dyspozycji jeszcze jedną opcję. Jest nią antykoncepcja awaryjna, czyli tabletka dzień po. Kto może wypisać na nią receptę? Jak działa środek i jakie skutki uboczne może wywoływać? Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej o metodzie antykoncepcji, stosowanej w ciągu 3 dni po niezabezpieczonym zbliżeniu.

Tabletka dzień po – kto może wypisać receptę?

Jeśli stosowane podczas zbliżenia zabezpieczenie zawiodło lub nie zostało użyte, nieplanowanej ciąży można zapobiec poprzez antykoncepcję awaryjną, nazywaną także doraźną lub kryzysową. Mowa tutaj o tabletce dzień po, którą należy przyjąć w ciągu 3 dni od niezabezpieczonego stosunku. Gdzie dostępna jest tabletka dzień po? Kto może wypisać na nią receptę? Środek z blokującymi ciążę hormonami  można znaleźć w każdej aptece. Aby go kupić trzeba być w posiadaniu recepty, wystawionej przez ginekologa lub lekarza POZ. Na wizytę należy jednak umówić się niezwłocznie, ponieważ skuteczność tabletki w dużym stopniu zależy od czasu jej przyjęcia. Jeśli spotkanie z lekarzem nie będzie możliwe, rozwiązaniem jest recepta online, którą można uzyskać po wypełnieniu specjalnego kwestionariusza, dostępnego na stronie wirtualnej przychodni.

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 69 PLN 39 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska / internista | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty

 Tabletka dzień po cena?

Ceny preparatu ellaOne wahają się w granicach 90-120 zł. Ile kosztuje tabletka dzień po Escapelle? Koszt jej zakupu jest znacznie niższy i wynosi 30-60 zł.  Działanie antykoncepcji awaryjnej opiera się na zminimalizowaniu ryzyka zapłodnienia poprzez opóźnienie uwolnienia komórki jajowej. Pod wpływem zawartych w tabletce hormonów dochodzi do przesunięcia terminu owulacji, co w większości przypadków uniemożliwia zapłodnienie. Środek musi jednak zostać przyjęty zanim zarodek zagnieździ się w ścianie macicy. Ile kosztuje tabletka dzień po? W aptekach dostępne są obecnie dwa preparaty o hamującym owulację działaniu. Ich nazwy to ellaOne i Escapelle. Oba środki nie tylko opóźniają jajeczkowanie, ale też wywołują zmiany w błonie śluzowej macicy, co dodatkowo utrudnia implantację zarodka.Escapelle zawiera syntetyczny progesteron, natomiast ellaOne hamujący owulację octan uliprystalu. Jeśli tabletka zostanie przyjęta przed upływem 72 h od niezabezpieczonego stosunku, ryzyko zapłodnienia spada aż do 1-2 %.

Kup e-konsultację, żeby otrzymać receptę na Escapelle.

Tabletka dzień po – skutki uboczne

Bez wątpienia antykoncepcja awaryjna stanowi skuteczny sposób zapobiegania ciąży. Przyjęcie tabletki po może jednak wiązać się z odczuwaniem takich dolegliwości, jak bóle brzucha i głowy, nudności oraz senność. Jakie jeszcze objawy może wywołać tabletka dzień po? Skutki uboczne po zażyciu preparatu ellaOne lub Escapelle to także ogólne złe samopoczucie, które często idzie w parze z przesunięciem cyklu menstruacyjnego oraz plamieniem. Warto pamiętać, że ta metoda antykoncepcji nie może być stosowana regularnie, lecz doraźnie. Ewentualne skutki uboczne stosowania tabletki stanowią wynik wywołanych przez nią zmian w układzie hormonalnym.

Wiesz już, jakie objawy niepożądane może wywołać tabletka dzień po. Skutki uboczne nie pojawiają się jednak u wszystkich kobiet, które stosują preparat. Aby otrzymać receptę online, umożliwiającą zakup tabletki należy opłacić konsultację i uzupełnić formularz z wywiadem zdrowotnym. W przypadku braku przeciwwskazań e-recepta zostanie przesłana pacjentce w wiadomości mailowej. To wygodna alternatywa dla standardowej wizyty lekarskiej.

Kup e-konsultację, żeby otrzymać receptę na ellaOne.

Zobacz także:Apteczka0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do strony
0