Czy tabletki antykoncepcyjne powiększają biust

Tabletki antykoncepcyjne a powiększenie biustu. Czy antykoncepcja powiększa piersi?

Tabletki antykoncepcyjne, a powiększenie biustu, to temat często podejmowany przez użytkowniczki forów kobiecych. Znaczna część z nich ma kompleksy z powodu nieodpowiedniego rozmiaru piersi. Zwykle przyczyną jest zbyt mały biust. Jednak właścicielki okazalszych miseczek, również mogą nie czuć się do końca komfortowo. Niestety oprócz inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, których zadaniem jest powiększenie biustu, na rynku nie ma tak skutecznych alternatyw. Ale są sposoby, które sprawią, że niezależnie od wielkości, biust będzie prezentował się lepiej.

 

Tabletki antykoncepcyjne a powiększenie biustu – dlaczego uważamy, że to działa?

Tabletki antykoncepcyjne, a powiększenie biustu, to temat o tyle modny, co kontrowersyjny. Wiele kobiet jest przekonanych, że na wielkość biustu mają wpływ tabletki antykoncepcyjne. Powiększenie biustu za ich pomocą to jednak nieco złudna sprawa. Tabletki antykoncepcyjne działają przy pomocy dwóch hormonów: estrogenu i progesteronu. To właśnie ten pierwszy hormon powoduje, że biust jest większy. W niektórych przypadkach może powiększyć się nawet o dwa rozmiary. Zwiększone stężenie estrogenu powoduje gromadzenie się w ciele, również w piersiach, płynów fizjologicznych. Te z kolei sprawiają, że piersi są bardziej nabrzmiałe, a więc wydają się większe. Ten sam efekt można zaobserwować podczas cyklu menstruacyjnego, jeśli nie przyjmujemy antykoncepcji hormonalnej. Przed miesiączką piersi się powiększają, bo wzrasta stężenie estrogenu. Wraz z nowym cyklem, wracają do stanu początkowego. Tabletki antykoncepcyjne na powiększenie biustu to jedynie tymczasowa przyczyna zmiany wielkości miseczki.

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 69 PLN 39 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska / internista | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty

Tabletki antykoncepcyjne a powiększenie biustu – czy warto je stosować w tym celu?

Tabletki antykoncepcyjne, a powiększenie biustu to dwa zależne zagadnienia, które jednak nie zawsze ze sobą współistnieją. Zdarza się tak, że tabletki antykoncepcyjne na powiększenie biustu zupełnie nie działają. Dlatego chęć powiększenia sobie piersi, zdecydowanie nie powinna wpływać na decyzję o rozpoczęciu przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Trzeba bowiem pamiętać, że jakakolwiek ingerencja w gospodarkę hormonalną, może nieść ze sobą poważne konsekwencje. A nic nie jest warte takiego ryzyka, nawet powiększenie biustu. Tabletki antykoncepcyjne wpływają na szereg zmian w organizmie. Często są to niekorzystne zmiany, jak wzmożony apetyt, ogólne poczucie napuchnięcia, osłabione libido i inne. Należy pamiętać, że powiększony biust, to również tylko skutek uboczny stosowania terapii hormonalnej i wraz z jej zakończeniem, piersi powrócą do dawnych wymiarów.

 

Tabletki antykoncepcyjne a powiększenie biustu – a co jeśli nie antykoncepcja?

Tabletki antykoncepcyjne, a powiększony biust to dosyć śliski temat. Dlatego warto skupić się na tym, co realnie może pomóc w walce ze zbyt małym rozmiarem piersi. Bo choć tabletki antykoncepcyjne na powiększenie biustu mogą wpłynąć na wielkość piersi, to są na to lepsze sposoby. Co może pomóc:

  • stosowanie odpowiednio dobranych kremów ma fundamentalne znaczenie w pielęgnacji tej wrażliwej skóry,
  • aktywność fizyczna ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń na mięśnie klatki piersiowej,
  • utrzymywanie prawidłowej postawy,
  •  wybranie odpowiedniego biustonosza

Stosując powyższe zalecenia możemy realnie wpłynąć na zachowanie odpowiedniej jędrności skóry biustu. A to sprawi, że piersi wydadzą się optycznie większe, a ich właścicielki pewniejsze siebie.

 

Zobacz także:Apteczka0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do strony
0