Leki na zaburzenia erekcji - mężczyzna

Leki na zaburzenia erekcji – co nowego proponuje medycyna?

Zaburzenia erekcji stanowią problem wielu mężczyzn, znacząco obniżając ich jakość życia, samoocenę oraz nierzadko będąc przyczyną kłopotów w związku. Leki na zaburzenia erekcji wraz ze zmianą trybu życia oraz wyeliminowaniem szkodliwych nawyków pomagają pozbyć się wstydliwej dolegliwości. Jakie preparaty są obecnie stosowane? Jak oceniana jest ich skuteczność? Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej.

Leki na zaburzenia erekcji – dla kogo?

Mogłoby się wydawać, że z zaburzeniami wzwodu zmagają się wyłącznie panowie w starszym wieku. Tymczasem problem coraz częściej dotyczy także młodych mężczyzn, a liczba osób z ED (erectile dysfunction) z roku na rok rośnie. Obecnie osoby dotknięte tą dysfunkcją mogą stanowić aż 20% męskiej populacji. Leki na zaburzenia erekcji nie zawsze jednak stanowią rozwiązanie. Problem zwykle jest złożony, a jego przyczyn należy szukać zarówno wśród czynników psychologicznych, jak i organicznych. Zaburzenia wzwodu mogą towarzyszyć wielu chorobom, m.in. miażdżycy, cukrzycy, niewydolności nerek czy wątroby. Problem może również być wynikiem urazu, np. złamania miednicy. W wielu przypadkach po leki na zaburzenia erekcji sięgają zmagający się z depresją lub stanami lękowymi mężczyźni. Stres, niewłaściwy tryb życia lub kłopoty w związku również mogą stać się przyczyną zaburzeń wzwodu. Klucz do poprawy stanu pacjenta stanowi więc wnikliwa diagnoza.

Nowoczesne leki na zaburzenia erekcji

W związku z tym, że dla wielu mężczyzn zaburzenia erekcji stanowią temat tabu, często musi minąć dużo czasu, nim zaczną oni szukać pomocy u specjalisty. Zamiast poddać się terapii, zmagają się z problemem w samotności, godząc się na konsekwencje w postaci znaczącego obniżenia jakości życia. Leki na zaburzenia erekcji w wielu przypadkach przynoszą błyskawiczny efekt, a nowoczesna terapia w niczym nie przypomina tej sprzed lat. Docewkowe czopki oraz miejscowe iniekcje do ciał jamistych to już przeszłość. Obecnie podstawę terapii stanowią selektywne i odwracalne inhibitory fosfodiesterazy typu 5 (PDE-5), które należy przyjmować doustnie. Leki na zaburzenia erekcji blokują enzym, który rozkłada tlenek azotu. W rezultacie dochodzi do relaksacji mięśni gładkich członka, co sprzyja z kolei zwiększeniu ich rozciągliwości i tworzeniu przestrzeni na niezbędną do wzwodu, napływającą krew.

Tutaj możesz wykupić: konsultacja lekarska online z e-receptą.

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 69 PLN 39 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska / internista | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty

Leki na zaburzenia erekcji – skuteczność

Zwykle na efekty terapii nie trzeba długo czekać, a skuteczność obecnie stosowanych preparatów oceniana jest bardzo wysoko. Wyjątek stanowią chorzy, u których doszło do rozległego uszkodzenia naczyń lub tkanek członka. Gdy istnieją przeciwwskazania do doustnego przyjmowania leków, nadal stosuje się iniekcje do ciał jamistych. Mimo że metoda ta wciąż uważana jest za skuteczną, obecnie sięga się po nią rzadko, ze względu na jej inwazyjność.

Leki na zaburzenia erekcji są bezpieczne dla zdrowia. Przygotowują ciała jamiste członka na napłynięcie krwi, a jednocześnie przyczyniają się do regulacji ciśnienia tętniczego oraz lepszego dotlenienia poszczególnych organów. Leki na zaburzenia erekcji nowej generacji działają błyskawicznie. Ich działanie utrzymuje się przez długi czas. Preparaty z awanafilem jako substancją czynną posiadają niewiele objawów ubocznych i są szybko usuwane z organizmu, co zapobiega interakcjom z innymi lekami. Aby znaleźć się w ich posiadaniu, niezbędna jest recepta. Można ją uzyskać bez wychodzenia z domu, odbywając konsultację online w wirtualnej przychodni.



Apteczka0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do strony
0