Leki na cukrzycę na receptę

Leki na cukrzycę na receptę – jakie są możliwości?

Na cukrzycę choruje już 5 procent ludzkości. W Polsce są to 3 miliony ludzi. Cukrzyca jest chorobą wielonarządową, a leczenie jej nie polega wyłącznie na kontrolowaniu poziomu cukru. Obecnie w terapii zaczyna się stosować leki na cukrzycę na receptę nowej generacji, które nie tylko zapobiegają powikłaniom, ale też są bardzo skuteczne w walce z chorobą. Leki na cukrzycę na receptę nie są w Polsce w całości refundowane, więc nowoczesne terapie mogą być jednak bardzo kosztowne.

Leczenie cukrzycy – skuteczne terapie

Bardzo ważnym elementem terapii cukrzycy jest zapobieganie powikłaniom. Należy chronić przede wszystkim naczynia krwionośne. Dlatego konieczne jest także kontrolowanie ciśnienia oraz gospodarki lipidowej. Zaleca się także przestrzeganie diety (najlepiej roślinnej), a także wdrożenie aktywności fizycznej. Obecnie leki na cukrzycę na receptę cechują się dużą skutecznością, dlatego włączenie ich w terapię cukrzycy ma także bardzo wysoką skuteczność.

Leki na cukrzycę na receptę nowej generacji

Nowoczesne leki na cukrzycę na receptę to leki inkretynowe oraz leki zawierające flozyny. Cechują się one bardzo wysoką skutecznością, lecz terapie z ich użyciem mogą być dość kosztowne, gdyż nie są one w pełni refundowane. Jak działają te leki na cukrzycę na receptę w organizmie i jak na niego wpływają?

Leki inkretynowe

Leki inkretynowe to nowoczesne leki na cukrzycę na receptę. Sprawiają one, iż w organizmie po posiłku wytwarza się więcej insuliny, co zapobiega gwałtownemu skokowi poziomu glukozy. Substancja czynna uwalnia się w jelitach, kiedy pojawia się w nich pokarm. Inkretyny nie niosą za sobą zagrożenia rozwinięcia się w organizmie niedocukrzenia, czyli hipoglikemii. Leki na cukrzycę na receptę z tej grupy pozwalają także zachować stabilną masę ciała, a także pomagają zrzucić niepotrzebne kilogramy. Leki te można podawać na każdym etapie leczenia pacjentom, którzy stosują tabletki przeciwcukrzycowe, a nie insulinę. Leki na cukrzycę na receptę z grupy inkretyn są jednak bardzo kosztowne i mogą powodować skutki uboczne, takie jak spadek apetytu, nudności czy bóle głowy.

Flozyny

Flozyny to druga grupa, jeśli chodzi o leki na cukrzycę na receptę nowej generacji. W przeciwieństwie do inkretyn nie działają one w jelitach, lecz wpływają na funkcjonowanie nerek hamując odzyskiwanie glukozy z moczu pierwotnego do krwi. Leki te także nie powodują ryzyka wystąpienia niedocukrzenia. Flozyny wpływają również na obniżenie ciśnienia.

Podwyższona ilość cukru w moczu przez leki na cukrzycę na receptę z tej grupy, osłabia jednak układ moczowy, sprawiając, że jest bardziej podatny na infekcje. U kobiet może to powodować także częstsze infekcje grzybicze okolic intymnych, gdyż cukier jest doskonałą pożywką dla grzybów. Podczas terapii flozynami należy także pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu, gdyż wzmożone oddawanie moczu może doprowadzić do odwodnienia. Zażywając leki na cukrzycę na receptę z tej grupy, trzeba także kontrolować ciśnienie krwi, gdyż wpływają one na jego obniżenie i mogą doprowadzić do niedociśnienia. Flozyny, podobnie jak inkretyny, mają bardzo wysoką skuteczność w leczeniu cukrzycy, a także wpływają na spadek masy ciała i utrzymanie prawidłowej wagi.

Leki na cukrzycę na receptę – konsultacja lekarska online

Więcej o lekach na cukrzycę na receptę możecie dowiedzieć się za pośrednictwem naszego portalu podczas konsultacji lekarskiej online, podczas której poznacie skuteczne terapie w leczeniu cukrzycy, a po wywiadzie medycznym – w razie potrzeby – otrzymacie e-receptę na telefon na leki na cukrzycę.

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 69 PLN 39 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska / internista | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty

Zobacz także:Apteczka0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do strony
0