Tabletki przeciwbólowe na kręgosłup

Tabletki przeciwbólowe na kręgosłup – z receptą i bez

Ból pleców zazwyczaj jest bardzo uciążliwy niezależnie od intensywności. Może utrudniać codzienne czynności, które nie wymagały dotąd większego wysiłku. Często jest tak, że ból tego typu mija samoistnie w ciągu trzech miesięcy bez konieczności zażywania środków farmakologicznych – jednak ze względu na uporczywość lub zbyt dużą intensywność można sięgnąć po tabletki przeciwbólowe na kręgosłup. W poniższym artykule wskażemy leki, które można zakupić w aptece zarówno z receptą, jak i bez.

Tabletki przeciwbólowe na kręgosłup bez recepty

Wizyta u lekarza nie zawsze jest możliwa – zwłaszcza w przypadku intensywnego trybu życia. Podczas bólu kręgosłupa można sięgnąć po tabletki, które nie muszą być przepisywane na receptę przez specjalistę. Leczenie może być wspomagane poprzez preparaty wzmacniające układ nerwowy oraz leki, które łagodzą objawy nerwobólu w okolicach pleców. Bazują one na składnikach pochodzenia zarówno naturalnego, jak i syntetycznych substancjach leczniczych. Są to preparaty ogólnodostępne w aptekach, które pomagają zniwelować uczucie bólu, m.in. kręgosłupa. Choć leczenie intuicyjnie można rozpocząć od tabletek przeciwbólowych, to jednak w przypadku narządu ruchu, jakim jest przede wszystkim kręgosłup, warto stosować także dodatkowe preparaty, np. maści przeciwbólowe, rozgrzewające lub żele i plastry o podobnym działaniu, również dostępne bez recepty.

Tabletki przeciwbólowe na kręgosłup – jakie substancje powinny zawierać?

Zazwyczaj leki przeciwbólowe, które jednocześnie będą ogólnodostępne bez recepty, zawierać będą paracetamol lub ibuprofen – to dzięki tym substancjom możliwe jest zniesienie bólu o różnym nasileniu. Jednak aby w odpowiedni sposób zapobiec nawrotowi dolegliwości, należy mieć świadomość, która substancja odpowiada za ukojenie danego rodzaju bólu. Paracetamol ma działanie przede wszystkim przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe, natomiast ibuprofen – poza niwelowaniem bólu – działa przeciwzapalnie. Tym samym środki, które stworzone zostały w oparciu o powyższe substancje, z pewnością będą najbardziej pomocne w przypadku bólu pleców. Warto zaznaczyć także, że leczenie bólu kręgosłupa rozpoczyna się zawsze od leku, który posiada najmniejsze ryzyko działań ubocznych – jest nim właśnie paracetamol.

Zobacz także: Ból kręgosłupa lędźwiowego – leki i inne terapie

Tabletki przeciwbólowe na kręgosłup na receptę

Zdarzają się jednak sytuacje, w których ból pleców staje się nie do zniesienia nawet po zażyciu tabletek przeciwbólowych ogólnodostępnych w aptece. Wdrożone leczenie okazuje się nieskuteczne, ponieważ ból cały czas towarzyszy i uporczywie utrudnia funkcjonowanie. W takim przypadku warto skonsultować się z lekarzem, który dobierze odpowiednie tabletki przeciwbólowe na kręgosłup, postawi diagnozę oraz rozpocznie leczenie, ponieważ każda drobna dolegliwość może być sygnałem od organizmu, który informuje o chorobie.

Konsultacje nie muszą odbywać się standardowo w przychodni – można skorzystać z teleporady bądź wideokonsultacji, podczas której zostanie postawione wstępne rozpoznanie przypadku. Lekarz może przepisać leki oparte na innych, silniejszych substancjach, jeśli ból nie ustępuje po zażyciu tabletki z paracetamolem lub ibuprofenem.

Tabletki przeciwbólowe na kręgosłup przepisywane na receptę są włączane zazwyczaj dopiero w momencie, w którym słabsze substancje okazują się nieskuteczne. Na każdym etapie leczenia można stosować tzw. leki uzupełniające, które wzmacniają przeciwbólowy efekt, dzięki czemu mogą modyfikować przebieg choroby. Jednak po podjęciu decyzji o leczeniu farmakologicznym przez lekarza warto każdą decyzję skonsultować ze specjalistą, który zapewni prawidłowy przebieg powrotu do zdrowia bez narażania organizmu na skutki uboczne, ponieważ może pojawić się brak możliwości łączenia niektórych leków.

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 69 PLN 39 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska / internista | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty

Konsultacja z lekarzem w sprawie bólu kręgosłupa

Aby skonsultować się z lekarzem w temacie bólu kręgosłupa, kliknij tutaj: https://twojarecepta.com.pl/konsultacja-lekarska-z-e-recepta/.

Lekarz podczas konsultacji na naszej stronie może wypisać e-receptę w zależności od potrzeb pacjenta, dzięki której możliwe będzie wykupienie leku i rozpoczęcie właściwego leczenia.Apteczka0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do strony
0