Bezpieczne leki na nadciśnienie

Bezpieczne leki na nadciśnienie – jak dobrać?

Na nadciśnienie tętnicze w Polsce statystycznie choruje co trzecia osoba, co więcej – nie każda z nich zdaje sobie z tego sprawę. Z tego powodu wielu ludzi nie stosuje żadnego leczenia i pozwala chorobie na dalszy rozwój, a jeszcze inna część leczy się nieodpowiednio. Jak dobrać właściwe, bezpieczne leki na nadciśnienie i uporać się z dolegliwością? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule.

Nadciśnienie – objawy

Jest to dolegliwość, przy której występującym objawem jest zbyt wysokie ciśnienie krwi w układzie naczyń. U pacjenta, który boryka się z nadciśnieniem, będzie ono wynosić powyżej 140 mmHg, jeśli chodzi o ciśnienie skurczowe bądź powyżej 90 mmHg w ciśnieniu rozkurczowym. Ta choroba będzie towarzyszyć zazwyczaj osobom starszym ze względu na ryzyko zachorowania rosnące wraz z wiekiem.

U zdecydowanej większości pacjentów nadciśnienie nie daje żadnych objawów, jeśli wynik ciśnienia różni się niewiele od wyniku prawidłowego. Wśród dolegliwości, które pojawiają się podczas tej choroby, można wymienić m.in. duszności, bezsenność, nawracający i uciążliwy ból głowy, potliwość. Są to objawy, które skutecznie będą obniżać efektywność w trakcie dnia, dlatego tak ważne jest, by przyjmować bezpieczne leki na nadciśnienie, które zminimalizują wszelkie dolegliwości, jednocześnie wspierając w leczeniu choroby.

Nadciśnienie – przyczyny

Dodatkowo warto wprowadzić kilka zmian w swoim stylu życia, który również może mieć ogromny wpływ na występowanie wielu różnych schorzeń, w tym nadciśnienia. Po zdiagnozowaniu choroby należy poświęcić chwilę na przeanalizowanie możliwych przyczyn jej wystąpienia i postarać się wyeliminować przynajmniej część z nich. Może to być: otyłość (zwłaszcza brzuszna), palenie papierosów, brak lub bardzo niska aktywność fizyczna, spożywanie dużej ilości alkoholu. Wpływ na nadciśnienie może mieć także stosowana dieta, m.in. nieodpowiednia podaż soli. Jeśli przyjmujesz więcej niż pół łyżeczki soli dziennie, warto wprowadzić zdrowe nawyki i zredukować tę ilość do ok. 3,8 g.

Bezpieczne leki na nadciśnienie – jak je dobrać?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że bezpieczne leki na nadciśnienie powinien dobrać specjalista prowadzący pacjenta. Po rozpoznaniu choroby, lekarz dobiera leki hipotensyjne, czyli inaczej mówiąc obniżające ciśnienie krwi, według wieku danej osoby.

E-recepta 24/7
na Twój wybrany lek
czas realizacji: do 5 minut 

W cenie konsultacja z lekarzem. 100% online na twój telefon.
Antykoncepcja awaryjna, przedłużenie recepty i inne.
cena: 69 PLN 39 PLN
ZAMÓW
Lekarz jest teraz Online!

Wybierz co potrzebujesz: Konsultacja lekarska / internista | Konsultacja ginekologiczna | Recepty na telefon | Przedłużenie recepty

Bezpieczne leki na nadciśnienie – sześć grup

Można wyróżnić sześć grup takich leków, dlatego bezpieczniej jest udać się do profesjonalisty, który wskaże odpowiednią dla naszej dolegliwości. Lekarze zazwyczaj zdają sobie sprawę z nieregularnego przyjmowania tabletek przez pacjentów, dlatego z reguły będą starać się nie przekroczyć dwóch-trzech sztuk na dzień w zaleceniach dawkowania.

Interakcje leków na nadciśnienie z innymi

Sytuacja wymaga indywidualnego podejścia przede wszystkim w przypadku osób starszych, u których często leczenie nadciśnienia połączone jest z innymi lekami farmakologicznymi na pozostałe współistniejące schorzenia. Z tego powodu to właśnie specjalista powinien podejmować się wyboru właściwych środków, ponieważ ograniczy to ryzyko wystąpienia jakichkolwiek interakcji między lekami. Warto zaznaczyć, że bezpieczne leki na nadciśnienie mogą działać nie tylko dzięki odpowiedniemu doborowi, ale przede wszystkim przez regularne ich przyjmowanie.

Bezpieczne leki na nadciśnienie bez recepty

W aptece można znaleźć leki bez recepty na wiele schorzeń czy uciążliwości, w tym na nadciśnienie. Problem jednak w tym, że dobór bezpiecznych leków na nadciśnienie wymaga dokładnej analizy i konsultacji ze specjalistą w celu opisanym powyżej, tj. ewentualnego zajścia w interakcję z pozostałymi lekami, ustalenia dziennego dawkowania bądź po prostu oceny skuteczności.

Jeśli występują u Ciebie objawy choroby, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, który będzie mógł postawić odpowiednią diagnozę i wprowadzić właściwe leczenie oraz dobrać bezpieczne leki na nadciśnienie. Aby dokonać rezerwacji konsultacji bez wychodzenia z domu, wystarczy, że odwiedzisz naszą stronę.

Zobacz także:

5/5 - (1 vote)


Apteczka0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do strony
0